середа, 4 січня 2012 р.

Сучасні види музики

Хаус
У середині 80-х в Чикаго виник новий вид танцювальної музики - хаус. Назва походить від клуба Warehouse. Саме там чиказькі ді-джеї вперше спробували мікшувати сингли групи Kraftwerk зі звуком кардинально нового для того часу пристрою під назвою драм-машина. Вони зверталися до традицій андеграунду і кращі сучасні треки все ще звучать трохи "андеграундово", можливо також через якість запису. Корені цієї музики - диско. Характерним є ритм дискотеки, свінгова звучання, заводні мелодії і загальний настрій радості і веселощів. Одним словом - музика для щасливих.

Гараж
У той час як чиказькі ді-джеї експериментували з драм-машиною нью-йоркські ді-джеї в стінах клубу Paradise Garage під керівництвом Larry Levan родили інше, що не уступає в популярності на танцполе хаусу напрямок - гараж / Garage. Великий внесок у справу будівництва гаража внесли також музиканти з Нью-Джерсі. На дворі стояла середина вісімдесятих.
Що таке гараж - це насамперед вокал у дусі соул, а потім біт. Гараж - це глибока клубна музика з корінням в ритм-н-блюз. Послухайте примадонну британського відділення гаража - Ultra Nate і ви відчуєте що таке гараж.

Діп Хаус
"Глибокий хаус" - стиль, що з'явився на стику "старого" чиказького хауса і Євангеліє. Переповнений мелодіями, побудованими на старих акордних прогресії, зіграних примарним звуком електрооргана. Діп Хаус - це насамперед хаус, а вже потім - глибоке звучання інструментів.
 


Есид Хаус
Друге Чикаго покоління експериментувало з більш психоделічним звуком трохи прискореного синтезатора Roland TB303. Цей інструмент є культовим, саме йому ейсід хаус зобов'язаний своїм незвичайно теплим, "фанкові" звучанням. Есид-хаус - це поп-музика майбутнього, швидка в Киеве, по-справжньому різка і радісна.
Відрізняється від інших хаусів більш високим темпом і відсутністю вокалу. Ймовірно "Есид гімном" є кислотні треки від Phuture.
У самому кінці вісімдесятих цей стиль іде в глибокий андеграунд, щоб створити нові стилі - дуже-дуже швидкий хардкор, діп ейсід, заколисливий свідомість (але не ноги) транс і габбу - дуже-дуже-дуже швидку похідну хардкора.

Транс
Це щось середнє між Амбіенте і ейсід-хаусом. Транс значно безпечніше для барабанних перетинок, чим будь-яке техно, але під нього можна відмінно танцювати. Мета цієї музики - перенести тебе в інші світи за допомогою руху. Пластичний і чіткий, дуже "космічний", транс рідко переборює оцінку "150 bpm".

Прогресивна
Прогресивна - це різновид хауса. Повна назва - Progressive House. З'явилася ця музика в останні роки. Характеризується наявністю симпатичної заводний мелодії і стабільним бітом в 120 - 130 bpm.
Чому прогресивний - не знає ніхто, просто так один з музичних журналів спробував виділити це звучання. Ймовірно прогресивність полягає в поверненні до традицій стабільного біта і мелодійності хауса.
Як би там не було прогрессив сьогодні напевно сама популярна в нас на танцполі музика в Киеве, втім і сама комерційна. Прогресивна - стиль більшості танцювальних проектів популярних європейських виконавців - Quicksilver, Sash, Red5, Brooklyn Bounce і ін Особливо можна виділити італійську трактування прогресивності - Так званий Dream House, він же Середземноморський Прогресив / Mediterranean Progressive /, представлений Gigi d'Agostino, Robert Miles та ін

Техно
Термін техно використовується для великої кількості видів електронної музики. Особливий, нетанцевальний аспект може бути знайдений в окремому напрямку техно - Ембієнт, на треках лейбла WARP. Інший вид багатьох стилів - детройтської техно.
Подібно хаусу, оригінальне техно характерно чотирма чвертями 1 2 3 4. Воно дещо швидше ніж хаус (126-130 BPM) і не завжди містить диско-удари. Мінімальне техно-просто ритм і мало-мало звуку. Техно - крайність танцювальної музики, яка має ті ж самі ритмічні основи, що й інші види хауса в Киеве, але використовує більш інтенсивний синтезаторні семпли. Існує безліч варіацій на цю тему. Важкі версії, відомі як рейв і транс, більш швидкі версії - габба (Голландський жанр).

Немає коментарів:

Дописати коментар